Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022: Rekord cenowy pobity

0
387
Pasja

Holsztyńska klaczka Pasja (Emerald x Nonstop) hodowli Marka Wąsiewicza była najdroższym źrebięciem zakończonej wczoraj aukcji online Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022. Sprzedane źrebięta trafią do Niemiec, Polski, Szwecji i Słowacji.

Wyróżniona premią Związku Holsztyńskiego Pasja była przedmiotem zaciekłej licytacji. Do końca aukcji walczyli o nią klienci z Niemiec i Słowacji. Ostatecznie klaczkę sprzedano za 14 500 euro do słowackiego klienta. Również bardzo wysoką cenę 8 500 euro uzyskał efektowny syn znakomitego Emeralda – Egzotyk. Wylicytowała go polska zawodniczka.
Hodowcą Egzotyka jest wspomniany już Marek Wąsiewicz.
Cenę 7 000 euro zapłacono za ogierka Kyanite WH (Keaton x Narew xx) hodowli Dominiki Chrzanowskiej. Obiecujący Kyanite WH trafi do Niemiec. Pochodzi on od matki będącej babką zwycięzcy uznawania OS w 2021 roku, ogiera Corsini. Matka jest półsiostrą klaczy sprawdzonej do poziomu 160 cm – Taquila 2.
„Cieszę się, że Baborówko Horse Auctions – Foals Edition 2022 ponownie przyciągnęła klientów z Polski i Europy. Mamy nadzieje, że u nowych właścicieli wspaniale się rozwiną i za kilka lat będziemy je podziwiać na międzynarodowych arenach” – powiedział po aukcji Henryk Święcicki, organizator i pomysłodawca aukcji.
Tegoroczna rekordzistka jest najdroższym źrebięciem w dotychczasowej historii Baborówko Horse Auctions – Foals Edition. Tak wysoka cena nie dziwi jeśli przyjrzymy się jej rodowodowi – matka Pasji to bowiem półsiostra znakomitego skoczka, sprawdzonego reproduktora, ogiera Million Dollar i jednocześnie przedstawicielka jednej z najlepszych rodzin żeńskich w światowej hodowli koni skokowych – Qerly Chin.
Aukcja Baborówko Horse Auctions – Foals Edition powróci w 2023 roku.


Na zdjęciu tytułowym kl. Pasja (Emerald x Nonstop).
Opracowanie: HolsteinerNews.com, fot. Oliwia Chmielewska