Chepettano z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata Herning 2022

0
216

W sierpniu czekają nas wielkie sportowe emocje związane z zaplanowanymi na ten miesiąc Światowymi Igrzyskami Jeździeckimi (World Equestrian Games).

Rozgrywane co cztery lata Mistrzostwa Świata, tym razem odbędą się w duńskim Herning i wygląda na to, że nie zabraknie na nich polskiej reprezentacji. W jej składzie zobaczymy prawdopdobnie holsztyńskiego ogiera Chepettano (Chepetto x Calido I) hod. Christiane Tropschug, Stamm 1020. Chepettano jest blisko spokrewniony ze świeżo upieczonym Mistrzem Niemiec w WKKW, wałachem Casino 80 (Casillas). Z rodziny oznaczonej numerem 1020 pochodził znakomity Quinar oraz Bundeschampion 2021, ogier Crack.

Chepettano ma 10 lat. W wieku 2,5-lat, podczas jesiennego körungu w Neumunster, wypatrzył go brat Maksymiliana – Aleksander. W tej chwili ogier, ze względu na intensywną karierę sportową, nie jest dostępny dla hodowców.

Para Maksymilian Wechta & Chepettano wywalczyła „oczka” do Mistrzostw na zakończonych niedawno zawodach CSIO5* Sopot. Gratulujemy i trzymamy kciuki za występ w Danii.

© HolsteinerNews.com, fot. Oliwia Chmielewska