Holsztyński Monaco na czele rankingu WBFSH

0
286

Holsztyński koń na czele rankingu najlepszych koni skokowych WBFSH.

Trzynastoletni wałach Monaco (Cassini II x Contender) hod. Ralf Lutje, Stamm 429 wspiął się właśnie na szczyt rankingu koni skokowych WBFSH. Ten niewielki koń w ostatnim czasie prezentuje doskonałą formę. W połowie marca wywalczył drugie miejsce w prestiżowym Rolex Grand Prix w Den Bosch, a miesiąc później był drugi w Finale Pucharu Świata w Lipsku.

Monaco jako dwulatek nie przeszedł selekcji dla ogierów i w ten sposób jako trzylatek trafił na sprzedaż. Wypatrzył go włoski przedstawiciel Związku Holsztyńskiego – Alessandro Mignoli i kilka lat później przekonał Harriego Smoldersa aby go obejrzał. Jak wspomina Alessandro, Monaco nie był „spektakularny”, dość trudno było ocenić jego możliwości, miał dość zwyczajne pochodzenie. Szybko okazało się, że jest to niezwykły koń, który w dodatku, dzięki obecności w rodowodzie og. Heraldik xx, jest szybki i cieszy się znakomitym zdrowiem.

Rodowód Monaco można obejrzeć TUTAJ

W pierwszej dziesiątce majowego rankingu WBFSH znalazły się jeszcze dwa inne konie holsztyńskie. Na ósmym miejscu uplasował się og. Limbridge (Limbus x Cambridge) hod. Ralf Pawlowski, Stamm 741, a na dziewiątym og. Con Quidam RB (Quinar x Cardino) hod. ZG Irmelin & Rüdiger Bröcking, Stamm 1446.

Harrie Smolders ma w tej chwili do dyspozycji również innego świetnie zapowiadającego się konia holsztyńskiego, licencjonowanego ogiera Uricas van de Kattevennen (Uriko x Cassini I).

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska