Krew nie woda

0
1137
Sandro Junior

Minęły prawie trzy lata od wyboru og. Sandro Junior na zwycięzcę licencji holsztyńskiej w Neumünster. Przytaczana często przez świadomych hodowców, zawsze aktualna formułka rodem z Graditz: „Krew to sok, który powoduje cuda”, nie pozwala przejść obojętnie obok korzeni tego interesującego, młodego wilka.

Zatrzymajmy się na moment przy czerwonym „praszczurze”, og. Sacramento Song (Sicambre – Easter Gala/Sayajirao). Trzeba wyraźnie powiedzieć, że Sacramento Song (ur. 1967), funkcjonował w cieniu innych folblucich gwiazd stacjonujących wówczas w Holsztynie. Od 1973 roku kiedy to wylądował na holsztyńskiej ziemi, nie sprzyjał mu ani dość mało prężny Bezirk, w którym przyszło mu działać, ani fakt, że znajdował się w prywatnych rękach. Pod Związkową egidą zapewne sprawa potoczyłaby się nieco inaczej. Pomimo tych zawirowań okazał się doskonałym reproduktorem. Padł niestety przedwcześnie w 1979 r.
Do jego najmocniejszych synów należy zaliczyć holsztyńskiego Sandro (1974-2005), który w hodowli rysował zarówno skokowo jak i dresażowo. Sandro na starcie także nie miał łatwo. „Pogrążony” podczas körungu holsztyńskiego (mniej więcej ta sama historia co ze zbawiennym dla Oldenburga og. Landadel), wiatru w żagle nabrał dopiero po sprzedaży do Paula Schockemöhle. Dał Silvio I (ojciec Shutterfly), Silvio II, Sandro Song (dał Sandro Hit, który zmienił oblicze hodowli koni dresażowych w Niemczech), Salido Z (Debbie Stephens), Sagrat (Guy Goossen), Sakrus (Debbie Winkler), Symphatico (Ernsting-Engemann), Silas M (Yanix Elad), Sundance Kid (Franke Sloothaak), Santorin F (Fritz Fervers) i wreszcie Sandro Boy (Marcus Ehning), ojca og. Sandro Junior. Jako ojciec matek Sandro ponownie przyprawia o zawrót głowy, wystarczy wymienić konie skokowe poziomu GP: Lasangos (Kurt Reinacher), Lausana (Luis Jesús Escobar), Risandro (Samantha McIntosh), Filias (Arnoldo Bologni), High Class (Royne Zettermann), Cappucino (Marco Kutscher), Grand Soso (Markus Fuchs), Grand Soso II (Ulrik Kjaer), High Stepper (Maria Gretzer) oraz Corradina (Carsten-Otto Nagel).
Sandro niewątpliwie wziął rozpęd z krzyża Sacramento Song x Wahnfried. Nie ma tu mowy o przypadku, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się matce ogierów Lavall I & Lavall II.
Współczesny, skokowy akcent do dyspozycji hodowców to oczywiście Sandro Junior, od spodu podparty wpływową odnogą rodziny 104A i krążącym wokół niej bonusem w postaci takich tuz jak Mytens xx, Marlon xx i Rittersporn xx.
W sezonie 2020 Sandro Junior dostępny jest w Hengststation René Tebbel.

Na zdjęciu og. Sandro Junior (Sandro Boy x Singulord Joter)
Tekst: HolsteinerNews.com, fot. Oliwia Chmielewska