N-Quinta i Mein Ganzes Herz WK czempionkami Elite Stutenschau 2023

0
305

Wczoraj w Elsmhorn zakończyły się tegoroczne dni holsztyńskie – Holsteiner Pferdetage 2023. Ich zwieńczeniem było tradycyjnie Elite Stutenschau.

W gronie klaczy o rodowodach holsztyńskich najlepsza była kasztanowata N-Quinta (Casall x Corofino I) hod. Günther Fielmann, Stamm 223B. Ta nowoczesna, doskonale się ruszająca pochodziła od klaczy Nanett I, która sama była zwyciężczynią Stutenschau. Warto przy okazji zauważyć, że Nanett I to półsiostra użytego w polskiej hodowli ogiera Consor (Cor de la Bryere) i bliska kuzynka innego licencjonowanego ogiera – Loxley.

Tytuł wicezwyciężczyni powędrował do córki związkowego ogiera Keaton (Kannan x Contendro I), klaczy Nubia BB (od klaczy po Casall) Stamm 104A. Jej hodowca Szwajcar Manfred Birchler ma w swoim hodowlanym dorobku takie konie jak Contendro I czy Contendro II. Pochodząca z dokładnie tej samej rodziny żeńskiej Nubia BB zdała próbę dzielności z wynikiem 9,1 pkt w tym 9,5 pkt za galop. Komisja chwaliła ją za znakomity fundament, w tym świetne kopyta i sportowy typ.

Miejsce trzecie powędrowało do szlachetnej Nouri (Colcannon x Lavall I) hod. Avora Pferde GmbH & Co. KG, Welmbüttel, Stamm 4294.

Nubia BB (Keaton x Casall) Stamm 104A

Córka Escolara najlepsza w gronie dresażystek

Tytuł najlepszej klaczy o rodowodzie dresażowym powędrował do kalibrowej Mein ganzes Herz WK (Escolar x Aljano) hod. Wenke Kraus, Stamm 6681. Tytuł wiceczempionki powędrował do eleganckiej klaczy Noblessa HaS (Fürstenball x Contender) hod.ZG Rörden, Stamm 104A, której matka to pełna siostra wspomnianych wcześniej ogierów Contendro I i Contendro II.

Mein ganzes Herz WK (Escolar x Aljano) hod. Wenke Kraus, Stamm 6681

Noblessa HaS (Fürstenball x Contender) hod.ZG Rörden, Stamm 104A

© Eurobreeding.com, fot. Oliwia Chmielewska, na zdjęciu głównym N-Quinta