„Nie pozostawiamy nic przypadkowi”

0
1276
Dagmara Szymon Mukalscy

Dagmara i Szymon Mukalscy z Wielkopolski swoją przygodę z hodowlą koni sportowych rozpoczęli od zakupu doskonałych matek, co szybko przyniosło efekt w postaci zwycięzcy trzeciego premiowania źrebiąt holsztyńskich w Polsce. Ich zaangażowanie, pasja i świadomość dokonywanych wyborów sprawiają, że w kolejny rok wchodzą z równie dużym optymizmem.

Pod koniec ubiegłego roku na belgijskiej Flanders Foal Auction nienarodzone jeszcze, Waszej hodowli źrebię Chacco-Blue x Corrado I, zostało sprzedane do Holandii za 18 000 euro. Prosimy o krótki komentarz.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni, że udało nam się dostać do tak elitarnego grona sprzedawców. To jedna z najlepszych aukcji na świecie i udział w niej, zważywszy na nasz stosunkowo krótki staż hodowlany, niewątpliwie dodaje skrzydeł. Konie sportowe, szczególnie holsztyńskie, są naszą wielką pasją i motorem do coraz poważniejszych działań na tym polu. Nie pozostawiamy nic przypadkowi.

Których ogierów użyliście w minionym sezonie?

W 2022 roku spodziewamy się źrebiąt z następujących kojarzeń:

– Baloubet du Rouet x Diamant de Semilly
– Chacco-Blue x Corrado I
– Heartbreaker x Corrado I
– Cornet Obolensky x Diamant de Semilly
Casall x Diamant de Semilly
Cahil x Quite Capitol
– Grandorado TN x Grey

Jaki cel obrała sobie Hodowla Koni Mukalscy?

Najprostsza odpowiedź to oczywiście wyhodowanie koni klasy Grand Prix. Chcemy przy tym sukcesywnie ulepszać stado matek podpierając się najlepszymi obecnie liniami skokowymi. Marzy nam się udział koni własnej hodowli w najważniejszych imprezach organizowanych przez Związek Holsztyński tj. Körungu w Neumünster czy Elitestutenschau w Elmshorn. Życzymy sobie również sportowych domów dla naszych źrebiąt.
Ciężko pracujemy, aby konie, w które angażujemy serce, czas i środki finansowe były w przyszłości rozpoznawalne. Być może nasze dzieci będą kiedyś jeździć na wierzchowcach naszej hodowli. Byłaby to pełnia szczęścia.

Ogierek Camparo UGG (Chubakko x Quite Capitol) hod. Szymon Mukalski, St. 206. Zwycięzca trzeciego premiowania źrebiąt holsztyńskich, Nowe Dąbie 2020. Własność SO Bogusławice. Fot. Oliwia Chmielewska
Wyróżniona holsztyńską premią okręgową kl. U-Nora (Quite Capitol x Lord) 2004, hod. Paulsen Sönke Lorenzen, St. 206. Jedna z założycielek Hodowli Koni Sportowych Mukalscy. Prezenter Jan Godek. Fot. Oliwia Chmielewska

Na zdjęciu tytułowym, od lewej Dagmara i Szymon Mukalscy
Fot. Oliwia Chmielewska