Technika w służbie hodowli koni. Z tym systemem nie przegapisz już żadnego porodu!

0
316

Coraz częściej w naszych stajniach możemy spotkać nowoczesne rozwiązania ułatwiające codzienną pracę. A czy wiecie, że istnieje nowoczesny, niezawodny i w pełni bezpieczny system porodowy, który zaoszczędzi hodowcy wielu nieprzespanych nocy i stresu związanego z okresem wyźrebień?

To Sigloo Foaling Alarm dedykowany dla hodowców koni, a polecany przez największe i najbardzej renomowane marki z branży takie jak Keros, Hof Sosath czy Pferdezucht Dr. Jacobs.

Jak to działa?

System składa się z dwóch elementów. Odbiornika (Sigloo receiver) i nadajnika (transmitter). Ten pierwszy może współpracować jednocześnie z nawet dziesięcioma nadajnikami.

Nadajnik umieszcza się w zewnętrznej wardze sromowej klaczy 8-10 dni przed planowaną datą wyźrebienia. Urządzenie jest nieduże i nie wywołuje dyskomfortu, a do jego montażu wystarczą dwa małe szwy. Klacz może je nosić nawet do 4 tygodni bez ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.

System jest nieustannie aktualizowany, a korzystanie z niego jest objęte gwarancją co zapewnia jego niezawodność.

Telefon z porodówki

Gdy rozpoczyna się poród nadajnik przekazuje sygnał do odbiornika, a ten wysyła powiadomienia na wybrany numer telefonu (jeden lub więcej). Ze względu na specyficzny sposób montażu system jest bardzo odporny na fałszywe alarmy. Nie uruchamia go ani nadmierna ruchliwość klaczy ani kładzenie się, co zdarza się w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Prostota działania systemu Sigloo sprawia, że w pomieszczeniach zamkniętych działa on do 100 metrów, a na otwartej przestrzeni nawet do 1000 m. Zasięgi można zwiększać dzięki wykorzystaniu anteny wzmacniającej sygnał. 

System Sigloo Foaling Alarm można używać również w miejscach z bardzo słabym lub bez zasięgu. W takich wypadkach jest dostępny fizyczny alarm „budzik”.

Więcej informacji o urządzeniu można uzyskać tutaj http://foaling-alarm.eu/faq/

Gdzie zamówić

Zakup urządzenia jest teraz jeszcze prostszy. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z polskim przedstawicielem firmy Tomaszem Olszewskim +48 609 848 087

Wysyłka systemu jest realizowana nawet w 2 dni robocze. 

Dlaczego nadzór nad porodami jest taki ważny?

Około 90% porodów u klaczy ras szlachetnych przebiega bez zakłóceń. Dlaczego więc tak ważne jest nadzorowanie i towarzyszenie klaczom w trakcie porodu?

  • możliwość zapobiegania lub zmniejszenia skutków nieprawidłowości okołoporodowych takich jak niewłaściwe ułożenie źrebięcia
  • pełna kontrola nad noworodkiem, w tym kontrola pobrania siary i wydalenia smółki

Zastosowanie systemu porodowego Sigloo Foaling Alarm zmniejsza ryzyko hodowlanych strat, które potrafią być bardzo bolesne. Cena systemu jest  nierzadko niższa niż koszt wyhodowania źrebięcia, co czyni go również bardzo opłacalną inwestycją w podwyższenie bezpieczeństwa naszej stajni. 

Ponadto Sigloo Foaling Alarm ogranicza ilość wizyt u klaczy co pozwala zapewnić jej spokój tak potrzebny w ostatnim okresie ciąży. Dzięki wykorzystaniu systemu znika również konieczność korzystania z monitoringu i zwyczajnie ogranicza się ilość nieprzespanych nocy. 

Najczęściej zadawane pytania

 Czy podczas korzystania z systemu zdarzają się fałszywe alarmy?

Jeżeli nadajnik jest zamocowany poprawnie i regularnie kontrolowany (co 4-5 dni) nie zdarza się występowanie fałszywych alarmów. Czynniki, które mogą aktywować systemy porodowe innych typów takie jak kładzenie się klaczy nie powodują aktywacji alarmu Sigloo.

Czy poród może wystąpić nie wywołując alarmu Sigloo?

Tak jak wyżej – jeżeli nadajnik jest poprawnie zamontowany nie ma możliwości by system nie zadziałał poprawnie. 

Czy nadajnik nie przeszkadza klaczy?
Z naszego doświadczenia wynika, że klacze ignorują obecność nadajnika, a te bardziej wrażliwe szybko się do jego obecności przyzwyczajają. Poprawnie zamocowany nadajnik nie wywołuje dyskomfortu, ani żadnej bolesności. 

Jak długo mogę używać nadajnika? Czy można go używać wielokrotnie?

Nadajnik może być używany nawet 4-5 lat przy 40 do 50 porodów. Zalecana jest jedynie kontrola baterii przed kolejnym użyciem.

© Reklama firmy Sigloo, fot. materiały firmy Sigloo